piątek, 25 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Rynek utknął przy wcześniej wyznaczonej strefie podaży. Zatem obecnie znajdujemy się nad istotnym wsparciem oraz przy istotnym oporze czekając na impuls i breakout.

magic S/R zones for EURUSD

We wtorek wspominałem o zjawisku testu popytu, dziś mieliśmy do czynienia z testem podaży. Rynek nieznacznie zszedł poniżej strefy popytu po czym dynamicznie nad nią powrócił. Teraz dużo będzie zależeć od determinacji kupujących euro, gdyż dotarliśmy już do wczorajszej strefy podaży.

czwartek, 24 maja 2012

EURUSD m30

Wspomniany wcześniej "shakeout" po danych został wykorzystany do otwarcia pozycji długiej. Pierwsza jej część została zamknięta przy strefie podaży, a druga konserwatywnie przy technicznym oporze, gdyż cały ruch może być korektą "abc".

magic S/R zones for EURUSD

Bardzo słabe odczyty PMI sprowadziły EURUSD na nowe minima. Jednakże wcześniej pojawił się popyt na euro i dopiero później zauważyć można zjawisko "shakeout" czyli strząśnięcie słabych graczy i dobranie pozycji długich. Taki ruch może odwrócić trend przynajmniej w krótkim terminie.

środa, 23 maja 2012

EURUSD m30

Wykorzystując tylko fragment wykresu i wspomnianą strefę podaży została otwarta pozycje krótka z celem poniżej ostatniego dołka.
To czy obecne oznaczenia są prawidłowe to się okaże, ważne że konserwatywnie można było na nie dzisiaj zagrać. Taka jest idea gry na podstawie TFE :).

EURUSD m30, magic S/R zones for EURUSD

Kontynuacja poprzedniego wpisu. Zgodnie z założeniami dołek nie był trwały i rynek szybko powrócił w okolice 1,2680.
Dodając do tego wyznaczoną wcześniej strefę podaży mamy ładny spójny układ  łączący dwie techniki na wykresie.

magic S/R zones for EURUSD

Ostatnio wyznaczone strefy popytu, które powstrzymywały wcześniej spadki zostały pokonane na fali wypowiedzi byłego premiera Grecji. Mała płynność sprzyjała do zejścia na niższe poziomy, zwłaszcza że wcześniej mieliśmy do czynienia z testem popytu przez prawdopodobnie dużego gracza, o czym pisałem wczoraj.
Aktualnie istotnych stref popytu brak, natomiast dość wyraźne są strefy podaży.

EURUSD m30


wtorek, 22 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Jeszcze wczoraj wieczorem rynek ponownie zbliżył się do strefy podaży, która wcześniej powstrzymała wzrosty. Jeśli ktoś zastanawia się czym tak na prawdę jest "fałszywe" lub nietrwałe wybicie to jest ono niczym innym jak testem drugiej strony rynku.
Jeśli duży gracz chce sprzedać dany kontrakt najpierw musi przetestować, jak silni są kupujący, aby nie okazało się, że zaraz po sprzedaży rynek zawróci i "duży" będzie w stracie.
W związku z tym najprościej jest najpierw kupić kontrakt, wyjść na nowy szczyt i zobaczyć czy ktoś chce jeszcze kontynuować trend. Jeśli chętnych nie ma, to można przystąpić do sprzedaży, gdyż popyt został przetestowany i nie jest on silny. Dzięki temu więcej graczy przyłączy się do spadków niż do wzrostów.
Polecam scenę z filmu "Spekulant", gdzie taki proceder został przedstawiony, z tym że w drugą stronę :)
(LINK TUTAJ).

poniedziałek, 21 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Rynek obecnie utknął pomiędzy poziomami popytu i podaży. Zarówno w skali średnioterminowej jak i "intraday".

magic S/R zones for EURUSD

Dziś trochę klasyki. Wcześniej wspominałem o dotarciu rynku do miejsca oporu, wyznaczonego przez strefą podaży. W tym miejscu powstała możliwa formacja głowy i ramion. Jako, że rynek był przy oporze można było grać pozycję krótką już na prawym ramieniu.
Pozycja została zamknięta przy lokalnym dołku, który był dość blisko zarysowanej strefy wsparcia (popytu) utworzonej w piątek przez kupujących euro.

EURUSD H4, magic S/R zones for EURUSD

Eurodolar po dotarciu w piątek do wsparcia wyznaczonego wcześniej przez ekspansję 161,8% fali pierwszej bądź też fali "a" zaczął zawracać.
Dodatkowo została przełamana wcześniejsza strefa podaży w średnim horyzoncie (supply breakout) czego rezultatem był gwałtowny ruch wzrostowy. Świadczy to o fakcie pochłonięcia przez rynek dość dużej ilości zleceń oczekujących właśnie w tej strefie.
 Aktualnie rynek zatrzymał się przy kolejnej wcześniej wyznaczonej strefie, a silne wsparcie wypada pod 1,2730 (strefa popytu).

ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.