piątek, 19 lutego 2010

SATRF - Poznań, sobota

Być może do zobaczenia jutro z kimś w Poznaniu podczas spotkania Stowarzyszenia Analityków Technicznych Rynków Finansowych.
www.satrf.org.

GBPUSD H4

Alternatywne oznaczenie z podwójnym zygzagiem...

GBPUSD H4

Kontynuacja oznaczeń na tej parze...

EURUSD H1

Obecny ruch spadkowym na EU można rozpisać tak samo jak na parze USDCHF (tylko w drugą stronę), gdzie na EU, możliwe iż, została skrócona fala 5.
Obecnie wygląda to na 2 możliwości:
1. w dół poszły 3 fale ABC,
2. ruch spadkowy to dopiero początek większej struktury z pod falą "i" (oznaczenia alt. zielone).

Należy poczekać na sygnał od rynku, jaki wariant wybrać, czy też może pojawi się coś jeszcze, co nie zostało obecnie uwzględnione.

USDJPY Weekly

Para USDJPY wygląda bardzo ciekawie na interwale tygodniowym. Zbliża się do istotnej linii trendu, a także kurs utworzył coś, co może być formacją odwróconej głowy z ramionami.
Fala 3/C przeważnie "łamie" wszelkie ważne poziomy oporów, więc tutaj taki scenariusz zdaje się być dość prawdopodobny i mogą czekać nas, na tej parze, dość silne wzrosty...
Kluczowym poziomem jest szczyt fali 1/A.

GBPUSD H1

Kontynuacja ruchu na GBPUSD...

USDCHF m15

Kontynuacja z wczoraj...
P.S. oczywiście przy "A..." powinno być "1/A" :).

czwartek, 18 lutego 2010

USDCHF m15

Tym razem USDCHF m15 już na wykresie świecowym...

EURUSD m1

Kontynuacja z przed chwili na m1 :).

EURUSD m1

Bardzo fajna struktura pojawiła się na wykresie 1 minutowym pary EURUSD, prosta korekta ABC gdzie A=C oraz A i C składa się dość czytelnie z 5 pod fal, a wszystko na kluczowych poziomach zniesień Fibonacci'ego.

GBPUSD H1

USDCHF m15

Kontynuacja wczorajszych oznaczeń...

środa, 17 lutego 2010

USDCHF m15

Patrząc na wykres liniowy pary USDCHF można by dostrzec strukturę taką jak wyżej (na wykresie świecowym, cień na fali "ii" schodzi poniżej początku fali "i").
Ciekawe czy takie "odstępstwo" zadziała, biorąc pod uwagę fakt, iż Elliott tworzył Teorię Fal w oparciu właśnie o wykresy liniowe.
Także nie wiadomo ile razy, w oryginale zdarzało się, aby cień na fali 2 przekraczał falę 1...

GBPUSD H1

Patrząc na wczorajszy wykres, zdaje się, iż była to jedynie korekta abc i obecnie kształtuje się fala impulsu...

EURUSD H1

...

EURUSD H1

Kurs pary EURUSD zawrócił w ciekawym miejscu, gdyż jest to niemal idealna równość w cenie poprzedniej korekty. Może to sugerować powstanie korekty pędzącej...

USDJPY D1

Kurs pary USDJPY powoli zbliża się do strefy dość mocnego oporu...

EURUSD m30

Kontynuacja z wczoraj, bardziej szczegółowo...

wtorek, 16 lutego 2010

GBPUSD H4

Po wyjściu górą z możliwej formacji trójkąta, który miał kontynuować spadki, kluczowym zdaje się być teraz kanał wzrostowy, który utworzył się tej parze na interwale H4...

EURUSD H1

...

GBPUSD m5

Minimalny zasięg spadków został przed chwilą trafiony. Teraz należy się trochę czasu rynkowi w celu wyrysowania kolejnych struktur...

GBPUSD m5

Czytelna struktura na parze GBPUSD. Czas pokaże jak się to rozwinie...

EURUSD H1

Kontynuacja oznaczeń na parze EURUSD...

poniedziałek, 15 lutego 2010

USDCHF m1 - kwotowania do 4 i 5 miejsca po przecinku

Często można usłyszeć o takim pojęciu jak "szum" na niskich interwałach czasowych (szczególnie m1). Otóż to nie jest "szum" tylko niedokładność kwotowań większości brokerów :).
Dzisiaj przy dniu wolnym w USA, gdzie wolumen jest zmniejszony doskonale widać różnicę w wykresach w zależności od jakości kwotowania:

1) do 4 miejsca po przecinku:
2) do 5 miejsca po przecinku:

USDCHF m1

Dość czytelna struktura pojawiała się na rynku USDCHF na wykresie m1.

GBPUSD H4

Na chwilę obecną, ruch w dół na tej parze, zdaje się być mocno prawdopodobny. Kluczową rzeczą jest tutaj ciągle kanał spadkowy...

Święto w USA

Dzisiejszego dnia w Stanach Zjednoczonych, ze względu na święto narodowe, instytucje finansowe będą zamknięte.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.