czwartek, 13 sierpnia 2009

Ustawienia platform i wykresów

Ponieważ czasami zdarza się zapytanie jak zoptymalizować platformę i okienka wykresów w celu lepszego śledzenia rynku zamieszczę to z czego korzystam.
Jeden monitor i 4 platformy z czego trzy służą do analizy rynku, a czwarta do zawierania transakcji:

1. Zestawienie 4 głównych par, po lewej stronie na wykresie dziennym w celu obserwacji szerszego kontekstu rynku, po prawej stronie dowolny interwał w celu wyszukiwania potencjalnych okazji inwestycyjnych.
W zakładkach na dole oczywiście inne pary walutowe, w tym dość ważne pary krzyżowe.


2. Wykresy godzinowe głównych par walutowych i par krzyżowych z naniesionymi miesięcznymi i tygodniowymi punktami pivot, na dole dzienne punkty pivot na wykresie 30 minutowym.
Znajduje się tutaj również wskaźnik x-meter pokazujący siłę poszczególnych walut.3. Platforma z kwotowaniem do piątego miejsca po przecinku w celu szczegółowej obserwacji rynku na wykresach jedno minutowych.

4. Platforma do zawierania transakcji.
Korzystanie z kilku zainstalowanych platform na raz znacząco ułatwia przemieszczanie się pomiędzy różnie przygotowanymi wykresami, co jest bardzo istotne na tak dynamicznym rynku.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mógłbyś odświeżyć ten temat bądź podać link do równie dobrego i aktualnego ustawienia platformy meta trader ?:)

Anonimowy pisze...

Myślę, że najlepiej najpierw pobawić się na jakimś demo, np tutaj https://www.xtb.com/pl/demo-account no oczywiście to zależy od tego na czym chce się grać

Publikowanie komentarza

ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.