czwartek, 17 maja 2012

EURUSD m30, magic S/R zones for EURUSD

Czasem wystarczy tylko fragment wykresu do tego, aby móc podjąć decyzję o zawarciu transakcji. Dziś mieliśmy trójfalowy spadek na nowe minima EURUSD. W związku z tym takie zachowanie ceny może być oznaczone jako część większej korekty "abc". Fala "c" miała prawie 161,8% długości fali "a".
Dodatkowo przy dołku wspominałem w FX News o możliwym zjawisku czyszczenia stop lossów pod 1,2680. Dzięki temu w dołku pojawił się duży popyt na euro po czym została otwarta pozycja długa. Przestrzeń do wzrostów jednak nie była zbyt duża ponieważ wyznaczone wcześniej strefy podaży wciąż są aktualne. Tam też pozycja została konserwatywnie zamknięta.

magic S/R zones for EURUSD

Ostatnie chwile na EURUSD są dość ciekawe. Już wcześniej mówiło się o stop lossach pod 1.2680, o czym pisałem w "FX News". Rynek chwycił je tuż pod poprzednią strefą popytu i od razu zaczął rosnąć. To natomiast sugeruje klasyczne zachowanie "dużych graczy" opisane tutaj.

magic S/R zones for EURUSD

Notowania EURUSD pozostają pomiędzy wyznaczonymi wczoraj strefami popytu i podaży.

środa, 16 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Strefa popytu (intraday) zdołała ponownie powstrzymać gwałtowne spadki na EURUSD.

EURUSD m30

Łącząc Teorię Elliotta wraz z analizą popytu i podaży można otrzymać całkiem kompletny obraz. Dziś po pojawieniu się popytu w okolicach 1,2700 rynek przetestował tę strefę skąd nastąpiło kolejne wzrostowe odbicie. Stąd też zagranie na potencjalną korektę na fali "c" po fali "b".

magic S/R zones for EURUSD

Wyznaczona rano strefa popytu jest wciąż broniona.

EURUSD H4


magic S/R zones for EURUSD

W skali intraday pojawił się duży popyt na euro w okolicach 1,2700.

wtorek, 15 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Wieści płynące z Grecji doprowadziły do kapitulacji popytu i jego przełamania. Jak widać na wcześniej załączonych obrazkach stref podaży jest zdecydowanie więcej i jak na razie ciężko jest je przełamać.

magic S/R zones for EURUSD, EURUSD m30

Podobnie jak wczoraj notowania pary EURUSD utknęły pomiędzy strefami wsparcia i oporu (popytu i podaży).
Natomiast od strony oznaczeń TFE oraz klasycznej AT po odwróconej formacji RGR możemy mieć już wzrostową piątkę.

magic S/R zones for EURUSD

Jeszcze w nocy kupujący, którzy szukali pozycji długich przetestowali podaż. Jak się okazało grających na spadki nie było, a więc łatwiej można było podciągnąć kurs nad strefę. Pozycje długie jak się okazuje są już zamykane przy pierwszej strefie podaży wyznaczonej wcześniej. Kolejna strefa "intraday" jest nieznacznie wyżej.

poniedziałek, 14 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Popytowi tylko przez chwilę udało się utrzymać kurs we wspomnianej strefie. Kapitulacja kupujących przyspieszyła ruch spadkowy. Obecnie stref podaży intraday natworzyła się bardzo wiele, co jest naturalne w takim trendzie.
W średnim terminie (obrazek po lewo) przestrzeni jest nieco więcej.

magic S/R zones for EURUSD

Na tę chwilę na wykresie m5 wyraźnie widać jak EUIRUSD utknął pomiędzy wyznaczonymi wcześniej strefami podaży i popytu.

magic S/R zones for EURUSD

Stref popytu należałoby szukać wiele miesięcy wstecz, stąd też na razie skupimy się na strefach podaży, które są dość czytelne i wystąpiły w ostatnim czasie.
Powyżej strefy intraday.

Drobne zmiany

Ponieważ od dłuższego czasu korzystam z dwóch technik dotyczących EURUSD zamieściłem u góry Bloga dwa szybkie skróty, w celu ułatwienia nawigacji po najczęściej dodawanych postach.
Pierwszy do analiz na podstawie Teorii Elliotta, a drugi do analiz dotyczących popytu i podaż (supply and demand, czyli magic S/R).
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.