czwartek, 4 sierpnia 2011

EURUSD Weekly

Obecna konsolidacja na parze EURUSD, którą obserwujemy w skali tygodniowej, jest największą od czasu 2008 roku. W żadnym decydującym punkcie zwrotnym notowania nie pozostawały w wąskim przedziale cenowym tak długo jak wtedy i teraz.
Jeśli historia się powtórzy, będzie można spodziewać się bardzo mocnego ruchu na rynku eurodolara.
Pierwsze z możliwych oznaczeń zakłada powstanie spadkowej fali trzeciej po rozbudowanej korekcie w konsolidacji, a wtedy dość szybko rynek mógłby znaleźć się w rejonie 1,2900.
Drugi ze scenariuszy zakłada natomiast zakończenie korekty ABC i po pokonaniu lokalnego wierzchołka dalsze wzrosty EURUSD.
Zaznaczone poziomy powinny być obecnie kluczowe dla rynku.

ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.