wtorek, 27 grudnia 2011

Kryzys vol. 2... nieustraszony McDonald's

Wielu zwolenników Teorii Fal obecnie uważa, iż rynek akcji kończy tworzenie drugiej fali korekcyjnej po wcześniejszych silnych spadkach na fali pierwszej.
Dodatkowo oznaczyć można tutaj potencjalną formację głowy z ramionami, gdzie fala druga tworzy potencjalne prawe ramię w tej strukturze.
Zgodnie z tymi założeniami przełamanie linii szyi powinno spowodować powstanie bardzo silnej wyprzedaży oraz fali trzeciej.
Byłoby to zgodne również ze wcześniejszymi wpisami.

Jako swego rodzaju wskaźnik wyprzedzający taki scenariusz można by wziąć pod uwagę cenę akcji McDonald's (MCD).
Dobra wytwarzane przez tę spółkę są dostępne na całym świecie i uważane są za jedne z najtańszych - takich, na które stać praktycznie każdego.
Podczas poprzedniego kryzysu finansowego cena akcji tej spółki spadła stosunkowo nieznacznie, aby później wznieść się na historyczne maksima.
Obecnie wykres rośnie niczym funkcja wykładnicza co zazwyczaj kończy się odwrotem o krzywej będącą odbiciem lustrzanym.
Jeśli zatem rynek uzna, iż sytuacja będzie tak beznadziejna, że ludzi nie będzie stać nawet na "hamburgera" powinna przyjść potężna przecena na szerokim rynku, a początek temu może dać właśnie MCD Corp.
Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż zmniejsza się volumen obrotu przy stale rosnącej cenie (wykres miesięczny), co również jest niekorzystnym sygnałem płynącym z klasycznej AT.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.