piątek, 8 czerwca 2012

Tygodniowa przerwa

W nadchodzącym tygodniu planuję tygodniową przerwę od handlu, więc tym samym wpisów na Blogu będzie mniej.
Po 18 czerwca wszystko powinno wracać do normy. Udanych transakcji! :)

czwartek, 7 czerwca 2012

EURUSD, Duzi gracze

Sygnalizowałem dziś w FXNews wycięcie sporej ilości stopów przy 2625. Co było dalej? Historia lubi się powtarzać ;). Kilkadziesiąt pipsów zaksięgowane.
Zobacz jak oni to robią ::..

EURUSD m5

Dziś jedno z bardziej czytelnych zagrań pojawiło się przy szczycie. Rynek wyrysował dość łatwą do rozpoznania strukturę pięciofalowego wzrostu po czym nastąpiło zagranie na korektę.
Konserwatywnie TP został zrealizowany w miejscu potencjalnego wsparcia.

wtorek, 5 czerwca 2012

EURUSD m30

Łapanie spadających noży jest niebezpieczne, chyba że się wie co się robi i kiedy. Dziś po znaczącej przecenie euro wspominałem o teście popytu, stąd też otwarcie pozycji długiej blisko dołka fali trzeciej.
Następnie rynek wyrysował pełną piątkę nieznacznie wybijając minimum skąd nastąpił gwałtowny wzrost docierając do zlecenia take profit.

magic S/R zones for EURUSD

Kto nie zaspał mógł złapać bardzo ładny ruch od wcześniej wyznaczonej strefy. Obecnie testujemy wczorajszy popyt.

poniedziałek, 4 czerwca 2012

EURUSD m5

W dzisiejszym zdecydowanym trendzie wzrostowym udało się zdiagnozować korektę nieregularną "abc". Dodatkowo spełniała ona zależność 1:1 mierzenia reverse cross (RX), czyli odłożenia równości ruchu od szczytu fali "b" do dołka "a" i odmierzeniu od końca poprzedniego impulsu - zielone strzałki.
Przy tym poziomie rynek zdecydowanie zareagował dzięki czemu została otwarta pozycja długa.
Zamknięcie nastąpiło konserwatywnie przy końcu impulsu, a nie przy szczycie korekty.

magic S/R zones for EURUSD

Wolna strefa w średnim terminie, o której wspominałem wcześniej została już w znacznej części "zapełniona" wykresem... Tym samym zbliżamy się do strefy podaży obecnie testując wcześniej pokonaną strefę popytu.

magic S/R zones for EURUSD

W piątek chwilowo został naruszony poziom 1,2300, gdzie mieliśmy do czynienia z podobnym zachowaniem jak w okolicach 1,2500 z taką różnicą, że teraz w pomogły dane. Dzięki temu w bardzo dynamiczny sposób została przełamana najbliższa strefa podaży. To sugeruje powstanie większej w cenie i czasie korekty.
Warto zauważyć, że ponownie precyzyjnie  przełamana strefa została przetestowana (tak jak w poprzednim przypadku).
W średnim terminie jak na razie nie ma znaczących oporów, natomiast w skali intraday to właśnie one powstrzymują wzrosty.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.