piątek, 14 sierpnia 2009

Wyjazd

Z powodu wyjazdu kolejne wpisy na Blogu mogą pojawić się dopiero po 19 sierpnia.

czwartek, 13 sierpnia 2009

Ustawienia platform i wykresów

Ponieważ czasami zdarza się zapytanie jak zoptymalizować platformę i okienka wykresów w celu lepszego śledzenia rynku zamieszczę to z czego korzystam.
Jeden monitor i 4 platformy z czego trzy służą do analizy rynku, a czwarta do zawierania transakcji:

1. Zestawienie 4 głównych par, po lewej stronie na wykresie dziennym w celu obserwacji szerszego kontekstu rynku, po prawej stronie dowolny interwał w celu wyszukiwania potencjalnych okazji inwestycyjnych.
W zakładkach na dole oczywiście inne pary walutowe, w tym dość ważne pary krzyżowe.


2. Wykresy godzinowe głównych par walutowych i par krzyżowych z naniesionymi miesięcznymi i tygodniowymi punktami pivot, na dole dzienne punkty pivot na wykresie 30 minutowym.
Znajduje się tutaj również wskaźnik x-meter pokazujący siłę poszczególnych walut.3. Platforma z kwotowaniem do piątego miejsca po przecinku w celu szczegółowej obserwacji rynku na wykresach jedno minutowych.

4. Platforma do zawierania transakcji.
Korzystanie z kilku zainstalowanych platform na raz znacząco ułatwia przemieszczanie się pomiędzy różnie przygotowanymi wykresami, co jest bardzo istotne na tak dynamicznym rynku.

GBPUSD m5

Zgodnie z planem...

GBPUSD m5

GBPUSD z bliska...

GBPUSD H1

Po wczorajszym komunikacie FOMC zgodnie z oczekiwaniami zmienność na rynku zdecydowanie wzrosła i to nieco zaburzyło ogólny obraz rynku.

Na chwilę obecną dość czytelnie wygląda możliwa struktura na parze GBPUSD na wykresie H1.

środa, 12 sierpnia 2009

Federal Funds Rate

Przypomnienie: dzisiaj o godzinie 20:15 polskiego czasu zostanie opublikowana wielkość stopy procentowej w USA co może spowodować wzrost zmienności na rynku.

USDJPY H1

Co do tego scenariusza nie jestem do końca przekonany, ale na razie nic ciekawszego na rynku nie dostrzegłem, także czas pokaże jak ta sytuacja się rozwinie...

wtorek, 11 sierpnia 2009

EURUSD m5

Wcześniej wspomniana struktura została zrealizowana...

EURUSD m5

Możliwa tworząca się właśnie struktura...

EURGBP H1

Na szczycie fali 5 pojawiają się przeważnie najbardziej wiarygodne formacje świecowe zatrzymujące trend, co już można było zaobserwować na poprzednich wykresach...

EURUSD H1

Minimalny cel dla możliwej fali A (23,6) po wcześniejszej strukturze 12345 właśnie został trafiony.

EURUSD m1

Struktura 5 falowa na wykresie 1 minutowym...

EURUSD H4

Dokończenie wczorajszego schematu... Bardzo czytelne połączenie fal z bardzo uproszczoną analizą techniczną - linia trendu + zniesienia Fibonacci'ego i na razie tyle wystarczyło, aby zatrzymać falę 5...

poniedziałek, 10 sierpnia 2009

EURUSD H1

Schemat dnia.

Filmy

W celu przybliżenia Teorii w praktyce, jakiś czas temu nagrywałem filmy próbując opisać rynek przy pomocy Teorii Fal.
Nagrywanie obrazu i komentowanie tego co się widzi jest bardzo dobrym sposobem mobilizowania się do działania zgodnie z planem, ponieważ ciężko powiedzieć jedno patrząc na wykres, a później zrobić drugie :).

Filmy znajdują się na serwerze screencast.com, wystarczy kliknąć w ten LINK, a następnie:

kliknąć w wybrany film (ułożone są datami od początku do końca),następnie po kliknięciu "play",


można kliknąć w ikonkę, która umożliwi oglądanie filmu w trybie "fullscreen".

Może komuś wspomniane filmy przydadzą się do tego, w jaki sposób można wykorzystać Teorię Fal Elliott'a w praktyce, jak połączyć ją z klasyczną analizą techniczną i jak do tego wszystkiego wykorzystać oscylator MACD :).


Miłego oglądania!
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.