piątek, 29 czerwca 2012

magic S/R zones for EURUSD

Z rozmachem rynek wbił się w, zdaje się, bardzo silną strefę podaży. Bez konkretnych dalszych impulsów daleko raczej nie zajedziemy...

czwartek, 28 czerwca 2012

magic S/R zones for EURUSD, EURUSD m30

Dziś najciekawsze zagranie wyglądało jak wyżej (z dreszczykiem emocji w postaci łapania noża :)).
Za logiką takiego zagrania stało przełamanie strefy popytu, o której wspominałem wczoraj i dotarcie do kolejnej. Tutaj również zakładałem koniec fali trzeciej w porannym impulsie co przyczyniło się do zagrania na korekcyjną falą czwartą z TP przy pokonanej wcześniej strefie (niebieskie strzałki).

środa, 27 czerwca 2012

magic S/R zones for EURUSD

wtorek, 26 czerwca 2012

EURUSD m5

Mogłoby się zdawać, że ostatnie ruchy na EURUSD są dość chaotyczne. Natomiast wystarczył fakt, iż spadek na nowe minimum dość czytelnie składał się z trzech podfal "abc" gdzie fala "c" i "a" są prawie sobie równe.
Dzięki temu po pierwszym odbiciu została otwarta pozycje długa z TP konserwatywnie przy lokalnym szczycie oraz przy równości fali "C" do fali "A" wyższego rzędu.
Taki fragment wykresu w skali m5 był wystarczający do odnalezienia się w tym "chaosie".

magic S/R zones for EURUSD

Już niedługo powinien pojawić się breakout i zdecydowany ruch trendowy. Któraś ze stron w końcu odpuści i będzie musiała szybko zamykać swoje pozycje...

EURUSD m30

Założenie słuszne, plan dobry, wykonanie precyzyjne... Teraz wszystko zależy od rynku czy zechce kontynuować trend po ładnej korekcie nieregularnej...

poniedziałek, 25 czerwca 2012

EURUSD m15

Wiedząc o silnym miejscu wsparciu wyznaczonym dziś rano oraz widząc struktury falowe została zawarta transakcja kupna na potencjalną falę "C". Zamknięcie konserwatywne przy równości względem "A".

magic S/R zones for EURUSD

Średnioterminowa strefa popytu jest właśnie testowana...
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.