środa, 19 października 2011

EURUSD Monthly [kontynuacja po roku]

Czasem warto przypomnieć sobie starsze wpisy jak np. ten sprzed roku: http://forex-analizy.blogspot.com/2010/10/eurusd-monthly.html

Może struktura wzrostu była nieco inna niż zakładana, natomiast miejsce docelowe i całokształt jak najbardziej się zgadzają :). Ciekawe czy zakładany od roku układ fal (1/A), (2/B), (3/C) wypełni się w najbliższych miesiącach...

wtorek, 18 października 2011

S&P 500 Quarterly

Teza przedstawiona w poprzednim wpisie dotycząca możliwej korekty pędzącej ABC powinna być lepiej widoczna na wykresie kwartalnym kontraktu na indeks S&P 500.
Warto również zwrócić uwagę na bardzo duży obrót, który jest porównywalny z tym, jaki widzieliśmy podczas kryzysu finansowego. Świadczy on o dużym wyprzedaniu rynku.
Natomiast jeśli obecny spadek miałby być dopiero pierwszą falą, wtedy też kolejna powinna mieć (jak na falę trzecią przystało) jeszcze większy obrót.
Wtedy też doszłoby do bardzo dużej przeceny. 
Zdaje się, iż na moment obecny dwie linie trendu poprowadzone po szczytach i po dołkach powinny rozstrzygnąć, który z powyższych scenariuszy zacznie się realizować.

niedziela, 16 października 2011

S&P 500 W1

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu notowania indeksu S&P 500 wyrysowały zakładany ruch korekcyjny. Natomiast istnieje także alternatywa powyższego oznaczania. Wtedy też rynek zakończyłby rysowanie rozległej korekty pędzącej, gdyż rynek idealnie porusza się wewnątrz kanału trendowego.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.