piątek, 7 października 2011

EURUSD m15

Fitch tnie ratingi, a eurodolar rysuje elliottowską piątkę.

czwartek, 6 października 2011

W ostatnim czasie...

W ostatnim czasie pojawiło się o wiele mniej wpisów niż zazwyczaj. Spowodowane było to m.in. pracą oraz własnym tradingiem, którego rezultaty znajdują się poniżej:
Możliwe, iż w najbliższym czasie wpisów będzie więcej :).
P.S. Jeśli ktoś ma czas i chęci zapraszam na konferencję do Gdańska, która odbędzie się już w sobotę: http://www.wokucyklonu.sii.org.pl/
Do zobaczenia!

środa, 5 października 2011

Kryzys vol. 2 cd.

Kontynuacja poprzedniego wpisu dotycząca indeksu S&P 500.
Wsparcie w postaci zniesienia 38,2% mierzonego dla ostatniego wzrostu oznaczonego jako (2/B) skutecznie powstrzymuje niedźwiedzie przed dalszą wyprzedażą, co może być dobrym miejscem do zakończenia pierwszej fali spadkowej.
W najbliższych tygodniach powinna zatem powstać korekcyjna fala druga z konserwatywnym miejscem docelowym w rejonie 1200 pkt.
Sytuacja w długim terminie wciąż wygląda pro spadkowo.

wtorek, 4 października 2011

EURUSD Monthly

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, jednakże rynek dzięki temu miał czas na wyrysowanie konkretnego ruchu trendowego na parze EURUSD. Dzięki temu kurs wyszedł dołem z kilkumiesięcznej konsolidacji i może zmierzać zdecydowanie niżej.
Wskazuje na to układ fal oraz fakt, iż poprzednie struktury nie przetestowały dołka podfali czwartej w całym trendzie wzrostowym od 2000 roku. 
Ponieważ obecnie spodziewamy się korekty wyższego rzędu to musi ona dotrzeć do minimum ostatniej korekty rzędu niższego.

ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.