wtorek, 13 marca 2012

EURUSD H1, magic S/R zones for EURUSD - midterm

W nawiązaniu do dzisiejszej sytuacji najpierw rynek pokonał wyznaczone rano wsparcie co otworzyło drogę do zaznaczonej wcześniej kolejnej strefy. Do jej dokładnego testu zabrakło kilku pipsów.
Z tego miejsca obserwujemy zakładane odbicie, a falowo może być to fala "C" lub fala "A".

magic S/R zones for EURUSD - midterm

EURUSD H1, magic S/R zones for EURUSD + przykład transakcji

  
Kontynuacja wczorajszego wpisu. Pomysł z załamaną falą piątą okazał się dobry. Rynek również wyrysował odwróconą formację głowy i ramion i przełamując opór dotarł do kolejnej bariery.
Pierwsze zagranie miało miejsce na możliwą korektę nieregularną, jednakże brak zdecydowania podaży doprowadził do zmiany zdania i zagrania pozycji długiej. TP ustawione na wcześniejszym "magicznym" oporze zostało zrealizowane.
To pokazuje jak istotna jest elastyczność i zmiana zdania, gdy rynek zaczyna rysować coś innego niż zakładaliśmy wcześniej.

poniedziałek, 12 marca 2012

EURUSD H1, magic S/R zones for EURUSD

Zaznaczony rano opór wciąż jest mocny i na razie brak podaży może powodować alternatywne oznaczenia ostatniej zniżki jako załamana fala piąta. Jednak do potwierdzenia takiego założenia kluczowe jest przełamanie strefy oporu.

EURUSD H1, magic S/R zones for EURUSD

Kontynuacja z piątku...
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.