piątek, 6 kwietnia 2012

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Wszystkim czytelnikom Bloga życzę smacznego jajka i mokrego dyngusa!

czwartek, 5 kwietnia 2012

EURUSD H4

Po zamknięciu pozycji długich pojawiła się okazja do zagrania na spadki zgodnie z przedstawionymi wcześniej oznaczeniami. Dzięki temu udało się jeszcze zgarnąć cześć potencjalnej fali piątej.

EURUSD H4

Wczoraj/dziś miało miejsce niebezpieczne zagranie na łapanie końca fali trzeciej, aby zagrać na korektę na fali czwartej. Dla rynku kluczowym wczoraj było zrealizowanie podwójnego szczytu oraz wsparcie przy poziomie 1,3100. To właśnie w tym miejscu inwestorzy zaczęli realizować zyski z pozycji krótkich co doprowadziło do obserwowanej korekty wzrostowej.
Transakcja została zamknięta przy pierwszym statystycznie najczęściej testowanym poziomie przez fale czwarte, czyli zniesieniu 23,6% fali trzeciej.

poniedziałek, 2 kwietnia 2012

EURUSD m30

Dzisiejsze zagranie było dość intuicyjne. Rynek po raz kolejny nie mógł pokonać strefy 1,3370 - 1,3400 oraz dodatkowo wyrysował trzy fale wzrostowe co dość jasno wskazywało na fakt wystąpienia fali "B".
Stąd też pierwsze cofnięcie kursu mogło oznaczać powstawanie fali "C". Jak się później okazało takie założenie było słuszne.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.