czwartek, 31 maja 2012

Konferencja WallStreet, Zakopane

Już dziś wybieram się na konferencję do Zakopanego, w związku z tym wpisy na Blogu pojawią się dopiero po weekendzie. Udanych transakcji i być może do zobaczenia w stolicy polskich Tatr :).
http://www.wallstreet.org.pl/

środa, 30 maja 2012

EURUSD m30, magic S/R zones for EURUSD

Ponownie łącząc założenia znane z Teorii Elliotta, a dokładnie struktury korekcyjne wraz z wyznaczonymi wcześniej strefami podaży powstał spójny scenariusz spadkowy z korektą pędzącą.
Minimalny zasięg dla zniżki w postaci nowego dołka został już osiągnięty.

magic S/R zones for EURUSD

Wczoraj wspominałem, iż rynek utknął pomiędzy silnymi strefami podaży i popytu. Oczekiwaliśmy na breakout. Jako, że mamy trend spadkowy to breakout spowodował pokonanie strefy popytu i dalszy spadek. Jednakże dla "spóźnialskich" pojawiła się chwilę później okazja do sprzedaży, gdyż kurs przetestował z drugiej strony wspomnianą strefę popytu, która stała się oporem i kontynuował spadki.

EURUSD Monthly, kontynuacja

Warto od czasu do czasu zrobić zestawienie długoterminowych oznaczeń dla EURUSD.
Od pierwszego wpisu minęło już ponad 1,5 roku, a notowania EURUSD wciąż realizują długoterminowy scenariusz. Zwieńczeniem wszystkich poprzednich założeń byłby test okolic 1,1600, do którego to poziomu systematycznie się zbliżamy.
30.05.2012

wtorek, 29 maja 2012

EURUSD m30, magic S/R zones for EURUSD

Dziś została otwarta pozycja długa po tym jak rynek docierając do wyznaczonej wcześniej strefy popytu zakończył pięciofalowy układ spadkowy.
Dzięki temu można było ponownie połączyć Teorię Fal oraz strefy popytu i podaży do konserwatywnego zagrania, gdyż pozycja została zamknięta przy wczoraj zdefiniowanej strefie podaży intraday.
Obecnie czekamy na breakout gdyż ponownie notowania znajdują się pomiędzy silnymi barierami.

poniedziałek, 28 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Eurodolar po teście strefy podaży testuje obecnie wyznaczoną wcześniej strefę popytu.

EURUSD H4

Możliwy scenariusz od strony falowej...

magic S/R zones for EURUSD


EURUSD H1, Duzi gracze

Takie okazje bezwzględnie się wykorzystuje. Tak jak pisałem w piątek w FX News bardzo duży gracz zrealizował przez aktywację stop lossów w okolicach 1,2500 bardzo duże zlecenie kupna na ponad 1mld euro (nominalnie).
Dzięki temu na korekcie została zajęta pozycja długa, która została zrealizowana przy lokalnym oporze w okolicach 1,2600.
Cały schemat postępowania "dużych" opisywałem TUTAJ, a że historia lubi się powtarzać to i tym razem można było zagrać blisko dołka :).
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.