czwartek, 10 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Wczorajsza strefa nie została przebita. Obecnie rynek już "uklepał" istotne wsparcie zaznaczone na zielono. Ponownie po przekroczeniu niebieskiej strefy wciąż rynek będzie miał szansę na dotarcie do stref zaznaczonych na czerwono.

środa, 9 maja 2012

magic S/R zones for EURUSD

Rynek znajduje się w dość kluczowym miejscu. Wyjście nad niebieską strefę może prowadzić do zdecydowanych wzrostów. Od dołu jak na razie brak istotnych wsparć.

Wyprzedanie na EURUSD

 Jeśli ktoś zastanawia się dlaczego mimo przełamywania poziomu 1,3000 notowania pary EURUSD mocno nie spadają, to warto zwrócić uwagę na ilość pozycji długich i krótkich na tym rynku (czerwona linia).
Tzw. "net longi" pokazują, iż obecnie pozycje krótkie zdecydowanie przeważają co oznacza, że jest coraz mniej przestrzeni do otwierania nowych shortów.
To natomiast zwiększa ryzyko realizacji zysków oraz korekcyjnego odbicia na EURUSD. Dopiero, gdy część pozycji krótkich zostanie zredukowana można by oczekiwać kolejnego ich otwierania na niższych poziomach.
Dane tygodniowe od kwietnia 2011r.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.