sobota, 11 lutego 2012

EURPLN W1

Media ostatnio dość mocno podchwyciły temat silnego złotego. Jak to zazwyczaj bywa najgłośniej jest w samym dołku tuż przed korektą :).
Jeśli notowaniom EURPLN uda się wypełnić strukturę pięciofalowego spadku za około 2-4 tygodni to pewnie jeszcze o PLNie usłyszymy w momencie przebijania dołka fali trzeciej.
Najciekawiej będzie, gdy okaże się, iż cały spadek jest jedynie falą "C" w dużej korekcie nieregularnej "ABC", a na wykresie zobaczymy dynamiczny powrót na szczyty...

wtorek, 7 lutego 2012

EURUSD m15

Dziś pojawiło się dość czytelne zagranie na załamaną falę piątą, czyli taką, która nie wybija wierzchołka fali trzeciej. Dodatkowym potwierdzeniem było osiągnięcie długości 161,8% fali 5 do 1 oraz powstanie pro spadkowej formacji świecowej.
Wyjście nastąpiło w konserwatywny sposób, czyli w okolicach dołka fali czwartej.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.