sobota, 28 listopada 2009

Dow Jones

Indeks Dow Jones na wykresie tygodniowym wygląda równie ciekawie...

Interesującym miejscem jest na chwilę obecną punkt zwrotny, gdyż jest to równość fali A...

S&P500

Ciekawie wygląda sytuacja na indeksie S&P500 na wykresie tygodniowym. Wzrosty, które zakładam, że są tylko korektą, zatrzymały się w pobliżu 50% zniesienia całego spadku, powstała pierwsza dywergencja na MACD i do tego szczyty były wybijane przy zmniejszających się obrotach...

czwartek, 26 listopada 2009

Komentarze wideo

Natomiast, aby nie stracić przez ten czas za bardzo kontaktu z rynkiem, postaram się codziennie, albo co drugi dzień umieszczać zapomniane trochę komentarze wideo.

Wpisy na Blogu

Wpisy na Blogu przez najbliższe dwa miesiące mogą pojawiać się dość nieregularnie z powodu konieczności napisania przeze mnie pracy magisterskiej :). Termin oddania to koniec stycznia, tak więc czas zrobić sobie większą przerwę od handlu, natomiast od początku lutego 2010 trading zawodowy :).

Udanych transakcji.

środa, 25 listopada 2009

EURUSD H1

Możliwy scenariusz...

wtorek, 24 listopada 2009

GBPUSD m5

Dość czytelna struktura na wykresie 5 minutowym pary GBPUSD...

poniedziałek, 23 listopada 2009

GBPUSD H4

Ciekawa sytuacja jest obecnie na rynku GBPUSD na interwale H4. Ciężko jest teraz jednoznacznie opisać falowo obecne zachowanie ceny, jednak można zaobserwować dość charakterystyczne zachowanie kursu. Po wybiciu z klina wzrostowego został wybity nowy dołek (czerwona pozioma linia) jednak chwilę później nastąpił odwrót, co może świadczyć o tym, iż niekoniecznie impuls spadkowy był dostatecznie mocny. Jednak długość spadku jest większa niż długość poprzedniej korekty spadkowej, więc na razie można by całość uznać za trójkąt rozszerzający się lub korektę nieregularną...
Podsumowując, na tym interwale najlepiej poczekać na dalszy, bardziej jednoznaczny, rozwój wydarzeń. Natomiast na niższych interwałach, para ta, dość ładnie się porusza.

USDCHF H4

Kontynuacja ruchu na rynku USDCHF na interwale H4...

EURUSD H1

ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.