piątek, 27 kwietnia 2012

EURUSD H1


Po opisywanej wczoraj korekcie pędzącej powstał kolejny impuls wzrostowy. Jednakże tak gwałtowne cofnięcie na fali trzeciej sugerowało, iż to sprzedający euro wciąż będą mieli przewagę i z tego miejsca została otwarta pozycje krótka.
Rynek później zakończył całą strukturę impulsu z załamaną falą piątą co od strony technicznej przyspieszyło spadki.
Pozycja została konserwatywnie zamknięta przy początku całej korekty w okolicy dołka fali "A".

czwartek, 26 kwietnia 2012

EURUSD H1

Najciekawszą z ostatnio przeprowadzonych transakcji była dzisiejsza pozycja krótka. Jeszcze rano rynek eurodolara wyszedł na nowe szczyty tworząc trójfalowy ruch wzrostowy.
Pierwsze cofnięcie zostało uznane za początek fali "C" po trójfalowej fali "B" w potencjalnej korekcie pędzącej lub nieregularnej.
Transakcja zamknięta w okolicach równości względem fali "A" gdzie rynek zaczął się konsolidować.

poniedziałek, 23 kwietnia 2012

EURUSD m30

Dziś zagranie na powrót po korekcie pędzącej (przynajmniej tak to wyglądało w momencie zawierania transakcji). Natomiast dzięki konserwatywnemu podejściu zysk został szybko zrealizowany przy szczycie potencjalnej podfali "c", gdyż jest on statystycznie najczęściej testowany.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.