piątek, 6 listopada 2009

EURUSD H1

EURUSD m5

Czytelna struktura na EURUSD m5.

NFP

Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 14:30 zostaną opublikowane dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych (Non-Farm Payrolls).
Jak co miesiąc GFT sponsoruje webinarium na żywo traktujące o tym jak można zagrać na wyżej wspomnianych danych.

środa, 4 listopada 2009

GBPUSD D1 oraz H4

Jeśli oznaczenia, przedstawione poniżej, publikowane w tym poście ponad miesiąc temu uznamy za właściwe (interwał D1)...... to patrząc na sytuację z wykresu H4 można dojść do wniosku, iż może rozpoczynać się pod fala iii w fali 5 z wykresu D1...
... w tym przypadku, pod fala i miała długość prawie 1 tysiąca pipsów i jeśli ma rozpocząć się fala iii to może mieć ona pipsów o wiele więcej :).

Nawet jeśli tak się nie stanie, to warto mieć na uwadze, że przez najbliższy czas GBPUSD może robić po setki pipsów dziennie w górę bez korekt i nie będzie to niespodziewane zachowanie :).
Jak będzie? To oczywiście czas pokaże...

GBPUSD H1

Klasyczne odwrócenie trendu można było zaobserwować na parze GBPUSD H1. Po dotarciu do wcześniej wspominanego celu, który był kluczowym poziomem dla tej pary, wyrysowała się czytelna formacja przypominająca formację Głowy i Ramion...

EURUSD m30

Zmiana sytuacji na EURUSD...

wtorek, 3 listopada 2009

Dane makro

Od jutro może zacząć się większa zmienność na rynku spowodowana publikacjami makro:
  1. środa - publikacja stóp procentowych w USA,
  2. czwartek - publikacja stóp procentowych w Wielkiej Brytanii oraz dla strefy Euro,
  3. piątek - publikacja NFP.
Może być ciekawie :).

EURUSD m15

EURUSD z bliska...

EURUSD H1

Kontynuacja...

GBPUSD H1

Wspomniana wcześniej strefa została właśnie trafiona...

poniedziałek, 2 listopada 2009

USDJPY m5

Struktura z dnia dzisiejszego na USDJPY m5.
ZASTRZEŻENIE:
Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.